Nastrojowe, relaksujące wnętrze

Czym się kierować przy wyborze koloru ścian? Jest to zależne od bardzo wielu czynników. Przed wizytą w sklepie budowlanym warto mieć choćby zarys naszych planów. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka funkcję będzie spełniać dane pomieszczenie? I w jaki nastrój ma nas wprawiać ta przestrzeń? Ważne jest również, czy będzie to mieszkanie dla nas, czy może przeznaczone na wynajem czy sprzedaż?

Relaksujące kolory we wnętrzu

Odnosząc się do ostatniego punktu listy zapytań, jest to de facto pytanie zasadnicze. Dlaczego? Bowiem, jeśli planujemy sprzedać lub wynająć mieszkanie, musimy kierować się uniwersalnymi zasadami urządzania wnętrz i doboru kolorów. Tu z pomocą przychodzą czasopisma branżowe, ale także badania naukowe dotyczące percepcji barw przez ludzki umysł. Jakie barwy działają na nas kojąco, a jakie pobudzająco? Które sprzyjają relaksowi, a które zwiększonej motywacji do pracy? Wreszcie, jak urządzić przestrzeń, by była miła dla oka potencjalnego nabywcy?

Stonowane barwy wnętrz

Kolory stonowane, relaksujące sprawdzą się idealnie w do każdym wnętrzu. Delikatne błękity, subtelne szarości czy zgaszone beże przeniosą mieszkańców w intrygującą strefę relaksu. Dadzą ukojenie po męczącym dniu. Dzięki nim odpoczniesz, nabierzesz energii. To kolory tak uniwersalne, że z powodzeniem nadadzą się jako tło dla ciekawych dodatków, na jakie tylko będziesz miał ochotę.

W objęciach relaksu

Możesz też utrzymać monochromatyczną aranżację wnętrza. Postawić na jeden z tych uspokajających kolorów, ale podać go w różnych odcieniach i fakturach materiałów. Beżowa ściana da efekt wnętrza z klasą. Dodajmy własnoręcznie wykonany stolik kawowy ze starej skrzynki po jabłkach. Pomalowany bejcą w kolorze wenge, która uwypukli usłojenie drewna, i wzbogacony o kółka, będzie meblem funkcjonalnym i użytecznym. Oprócz oczywiście swojej podstawowej, dekoracyjnej roli.

Seria rozrzuconych na sofie poduszek o różnej intensywności koloru beżowego da wrażenie komfortu. Ty lub najemca będziecie pragnęli natychmiast wygodnie się rozłożyć i zatopić w relaksującej atmosferze. Dla wzmocnienia efektu, zadbaj o punktowe, prawidłowo rozmieszczone oświetlenie. Będzie ono dopełnieniem całości w służbie błogiego relaksu, zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

Po więcej inspiracji pomagających urządzić mieszkanie w stonowanych relaksujących barwach zajrzyj na stronę śnieżki, znajduje się tam poradnik napisany przez ekspertów.

Dodaj opinię