Home staging, czyli mieszkanie na sprzedaż

Sprzedaż mieszkania to tylko z pozoru proste zadanie. Wielu osobom wydaje się, że po podjęciu decyzji o rozstaniu się z nieruchomością, kwestią czasu pozostaje otrzymanie satysfakcjonującej oferty i zakończenie pewnej przygody z danym miejscem. W rzeczywistości do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko, a w większości przypadków oferta widnieje w stosownych gazetach i serwisach ogłoszeniowych miesiącami, a zainteresowanie nią jest znikome lub żadne. Zdarza się też, że nawet mimo dzwoniących telefonów i potencjalnych klientów osobiście oglądających mieszkanie, trudno spotkać się z jakimś pozytywnym odzewem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak należy pogodzić się z tym, iż mimo potencjalnego zainteresowania, nasze mieszkanie nie spełniło oczekiwań klientów. Odpowiedzią na nasze problemy może być home staging.

Porządek przede wszystkim

Jedną z najważniejszych, a przy tym najprostszych zasad home stagingu jest zadbanie o porządek w mieszkaniu, które wystawiamy na sprzedaż. Dla wielu osób nie jest to niestety oczywiste, dlatego ogłoszenia sprzedaży opatrzone są często zdjęciami zaniedbanych pomieszczeń, które zdecydowanie odradzają potencjalnym kupującym nawet pobieżna zwracanie uwagi na ofertę.

W domu, który ma znaleźć nowego nabywcę powinno być czysto i schludnie. Warto przy okazji pozbyć się upominków i elementów podkreślających nasze wspomnienpoduszki-dekoracyjneia i przywiązanie do tego miejsce.

Z jednej strony stwarza to może rodzinny, przyjemny nastrój, jednak daje też do zrozumienia nabywcy, że pozbawia nas czegoś istotne i należącego w rzeczywistości do innych osób.

Dodatki i dekoracje

Podczas przygotowywania mieszkania warto też zadbać o stworzenie nowych, uniwersalnych dekoracji, które nadadzą wnętrze specyficznego stylu. Różnego rodzaju poduszki dekoracyjne, czy modne firany powinny sprawdzić się doskonale, a w połączeniu z czystym i zadbanym mieszkaniem dadzą poczucie wnętrza gotowego do zamieszkania, nawet bez większych interwencji ekipy remontowej.

Dodaj opinię