Wykorzystanie impregnatów i lakierobejcy przy ochronie drewna

lakierowanie i bejcowanie drewna

Szukając preparatu do skutecznego zabezpieczenia drzewa, należy wrócić uwagę na to w jaki sposób będzie ono eksploatowane. Inne powinny być zastosowane do drzewa narażone na działanie czynników atmosferycznych, inne do mebli domowych, a jeszcze inne do podłóg.

Piękna i skuteczna ochrona drewna

Dzięki zaawansowanym technologiom produkty do ochrony drewna nie tylko świetnie ja zabezpieczają, ale również poprawia walory wizualne. Zarówno impregnaty, jak i lakierobejce zabezpieczają drewno przed wilgocią, ale również powodują, że woda szybciej spływa z jego powierzchni. Z pewnością obydwa środki są naprawdę skuteczne, dlatego częstym pytaniem jest to, który powinno się stosować.

 

malowanie-drewna

 

Najlepsze impregnaty zewnętrzne do drewna

Do zabezpieczenia drewnianych płotów czy mebli ogrodowych zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są impregnaty. Jego działanie zapobiega negatywnemu oddziaływaniu promieniowania UV, co jest szczególnie istotne, jeżeli chodzi o drewno na zewnątrz. Co równie ważne, impregnaty chronią drewno przed różnymi szkodnikami, ale też przed grzybami czy pleśnią.
Osobom, którym zależy na efekcie, jaki daje lakierobejca, zaleca się zastosowanie bezbarwnego impregnatu, a dopiero następnie nałożenie lakierobejcy. W ten sposób uchronimy drewno przed różnymi szkodnikami a sama lakierobejca tego nie robi.

Jak stosuje się impregnaty?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na impregnaty, czy lakierobejce, ważne jest odpowiednie przygotowanie drewna do aplikacji. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby drewno było wysezonowane i wysuszone o wilgotności nieprzekraczającej 20%. Przed nałożeniem preparatu trzeba je bardzo dokładnie oczyścić, aby było wolne od kurzu czy plam z żywicy.

Zwłaszcza powierzchnie, które są narażone na długotrwałe osadzanie się wody muszą być gładkie i bardzo dokładnie wypolerowane. Do nakładania impregnatów czy lakierobejcy najlepiej sprawdza się pędzel do wyrobów rozpuszczalnikowych. W przypadku impregnatów znacznie przyspiesza pracę zanurzenie drewna, jednak nie zawsze jest taka możliwość.

Dodaj opinię