Tynk dekoracyjny na suficie – sposoby dekoracji wnętrz

tynkowanie sufitu

Dekoracja i wykończenie wnętrz to jeden z najważniejszych elementów każdego remontu. Przemyślane aranżacje mogą nie tylko odświeżyć pomieszczenia, ale też nadać im eleganckiego i niepowtarzalnego charakteru. Wybieramy nie tylko odpowiednie kolory farb, ale także strukturę, jaką chcemy mieć na naszych ścianach. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest obecnie nakładanie tynku dekoracyjnego – zarówno na ściany, jak i na sufit.

Tynk dekoracyjny – idealne wykończenie

Tynk dekoracyjny to doskonała metoda wykończeniowa wnętrz. Świetnie prezentuje się zarówno na dużych powierzchniach, jak i mniejszych – w formie dodatku, jako zaakcentowanie danego elementu wystroju. Tynk dekoracyjny kłaść można niemal na wszystkich rodzajach powierzchni (po uprzednim przemyciu i zmatowieniu) – drewnianych, betonowych, cementowych, gipsowych. Stanowi on nowoczesne i proste rozwiązanie w dekoracji wnętrz.

 

tynkowanie sufitu

 

Zalety tynku dekoracyjnego

Tynk dekoracyjny ma wiele zalet – pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale też praktyczną. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zakryć wszelkiego rodzaju nierówności na naszych ścianach, w tym na suficie. Jest bardzo odporny na uszkodzenia – nie reaguje na wilgoć, warunki atmosferyczne i uderzenia, w związku z czym z powodzeniem możemy go czyścić dowolnymi środkami. Położyć możemy go zarówno w środku, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Tynki dekoracyjne stanowią oryginalne i eleganckie wykończenie wnętrz. Skomponują się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym stylem.

Nowoczesne tynki strukturalne dostosowane są do wielu rodzajów powierzchni. Położymy je z łatwością zarówno na nowych, jak i starych ścianach.

Dodaj opinię