Podłoga w biurze – płytki dywanowe?

wykladziny-do-powierzchni-komercyjnych

Chociaż są droższe od zwykłych wykładzin w rolce, to jednak warto pomyśleć o ich kupnie jako o inwestycji – płytki dywanowe cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem. Dlaczego warto wybrać je do biura?

 Płytki dywanowe to nowoczesna alternatywa dla wykładzin dywanowych w rolce – są to płytki o wymiarach 50×50 lub 60×60, które wykonane są na specjalnym, stabilnym podkładzie z PCV i włókna szklanego albo bituminu, co powoduje, że są bardzo trwałe i wytrzymałe. W ofertach niektórych producentów dostępne są też płytki prostokątne oraz płytki heksagonalne.

W sprzedaży można znaleźć płytki dywanowe w wielu rozmaitych kolorach i wzorach, co powoduje, że można dopasować je do każdej przestrzeni. Płytki mogą być układane w szachownicę, jako murek, można tworzyć z nich pasy, a nawet „pikselowe” grafiki na podłodze.

Najważniejsze zalety płytek dywanowych:

  • lepsza akustyka i izolacja dźwięków we wnętrzu
  • wysoki komfort chodzenia
  • różne warianty układania płytek – nieograniczone efekty wizualne
  • łatwe w transporcie – dostarczane w kartonach
  • mniej odpadu po przycięciu w porównaniu ze zwykłymi wykładzinami
  • układanie bez mocowania – zwykle nie ma potrzeby stosowania trwałego klejenia
  • możliwość stosowania z ogrzewaniem podłogowym
  • płytki mogą być układane fragmentami, bez dezorganizacji pracy w biurze
  • możliwość łatwej wymiany uszkodzonej płytki

Jeżeli chodzi o wady, głównym minusem płytek dywanowych jest ich wysoka cena – często kilkukrotnie wyższa niż w przypadku standardowych wykładzin dywanowych, niemniej jednak, biorąc pod uwagę ich zalety, to przyszłościowy zakup.

wykladziny-domowe

Gdzie kupić dobre płytki dywanowe?

Aby płytki prezentowały się dobrze przez długie lata, najlepiej zdecydować się na sprawdzone marki, na przykład na wykładziny Voxflor – to firma, która od lat zajmuje się produkcją płytek dywanowych i w jej asortymencie znajduje się szeroka gama tego rodzaju materiałów na podłogi.

Warto zdecydować się na zakup płytek wspólnie z usługą montażu, ponieważ wtedy specjaliści w tym zakresie będą mogli zająć się ich profesjonalnym ułożeniem. Taki typ oferty sprawdzić można pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/voxflor.

< Poprzedni artykuł
Sposoby układania wykładzin
Następny artykuł >
Zadbaj o zdrowy dom

Dodaj opinię