Płytki samozamykające się – odnowienie posadzki przemysłowej

wykladziny-naturalne

Systemy płytek samozamykających się nie są jeszcze szeroko znane w naszym kraju, ale warto je poznać, ponieważ to dzięki nim można szybko stworzyć efektownie prezentującą się posadzkę przemysłową.

Czym są płytki samozamykające się i jakie są ich właściwości?

Płytki samozamykające się to inaczej płytki z zapięciami, które przypominają dziecięce maty piankowe do zabawy. Są wykonane ze specjalnych elastycznych tworzyw odpornych na uszkodzenia i czynniki chemiczne. Najczęściej mają kształt kwadratowy i wykończone są specjalnymi zapięciami, na przykład w kształcie litery „T”, które wchodzą w kolejne płytki podczas montażu. To powoduje, że ich montaż jest tak szybki i prosty, jak układanie klocków, a ponadto nie wymagają one specjalnego przygotowywania podłoża.

W sprzedaży można znaleźć płytki w różnych wzorach i kolorach, przykładowo płytki R-Tek dostępne są we wzorach kamienia, skóry, skórki pomarańczy, monet, a także blachy ryflowanej – takie wykończenie powoduje również, że gotowa podłoga jest antypoślizgowa i ma estetyczny wygląd. Można kupić je również w różnych kolorach, na przykład szarym, zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim czy granatowym.

Jak układać płytki samozamykające się ?

Płytki samozamykające się są łatwe w układaniu – jak zostało już wspomniane, nie wymagają czasochłonnego przygotowywania podłoża oraz jego skuwania. Mogą być ułożone na nawierzchniach z żywicy, betonu czy drewna. Konieczne jest jedynie uzupełnienie większych ubytków i zamiecenie podłoża. Montaż w 95% może odbyć się bez kleju, dlatego też ma minimalny wpływ na powierzchnię – zastosowanie kleju jest konieczne głównie wtedy, gdy chodzi o nawierzchnie w magazynach i innych obiektach przemysłowych, w których używane są wózki widłowe i inne ciężkie sprzęty.

 Wobec tego płytki samozamykające się są szybkim sposobem na odnowienie posadzki przemysłowej, na przykład w halach produkcyjnych, magazynach, drukarniach, hurtowniach, warsztatach i innych obiektach. To nowoczesne i konkurencyjne rozwiązanie w stosunku do tradycyjnych posadzek przemysłowych.

Najszerszą ofertę w Polsce płytek samozamykających się producenta R-Tek obejrzeć można tutaj: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/r-tek.

< Poprzedni artykuł
Konsumpcja i produkcja energii
Następny artykuł >
Sposoby układania wykładzin

Dodaj opinię