Patenty na odświeżenie kuchni

łatwy remont kuchni
Kuchnia należy do najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Z tego względu jej odświeżenie jest co najmniej wskazane, a raz na kilka lat może się okazać nawet niezbędne. Nie oznacza to jednak konieczności wydawania znacznej kwoty czy zatrudniania profesjonalnej ekipy do prac wykończeniowych. Wiele zadań można wykonać we własnym zakresie i to niewielkim kosztem.

Odświeżenie kuchni – najprostsze rozwiązania

W pierwszej kolejności warto zacząć od usunięcia wszelkich mankamentów. Ubytki w blacie należy zagruntować, a całą powierzchnię przetrzeć papierem ściernym i pokryć lakierem, olejem lub okleiną. Jeżeli zawiasy w szafkach są uszkodzone, bez trudu wymieni się je na nowe. Przy okazji można też rozważyć pomalowanie frontów mebli. Takie odświeżenie kuchni nie wymaga dużo czasu, nie jest też jakoś szczególnie kosztowne. Meble i sprzęty kuchenne na pewno warto dokładnie wyczyścić. W roli swoistego odświeżacza powietrza sprawdzą się na przykład zioła w doniczce na parapecie. Podstawą zmiany wyglądu pomieszczenia jest również pozbycie się nadmiaru rzeczy. Reguła ta dotyczy także, a może przede wszystkim kuchni. W tym wnętrzu gromadzi się mnóstwo przedmiotów, które miały służyć domownikom. W praktyce szybko jednak wypadły z użytku, a teraz zajmują jedynie cenną przestrzeń i gromadzą kurz. Najlepiej się ich pozbyć, zanim szybki remont kuchni rozpocznie się na dobre. Niektóre na pewno uda się sprzedać w sieci.

Gruntowniejsze odświeżenie starej kuchni

Licząc się z kosztami, można ograniczyć remont do pokrycia ścian nową warstwą farby. Czasami jednak takie odświeżenie starej kuchni okazuje się niewystarczające. Nawet najładniejszy kolor na ścianach nie odwróci bowiem uwagi od popękanej czy podziurawionej podłogi. W takim wypadku potrzebne jest gruntowne cyklinowanie parkietu czy wymiana paneli. Można też położyć jedną z nowoczesnych wykładzin. Produkty wykonane z tworzyw sztucznych dobrze radzą sobie w warunkach zmieniającej się temperatury czy wysokiego poziomu wilgoci. Łatwo też utrzymać je w czystości, ponieważ nie wchłaniają plam. Jest to niewątpliwie tańsza opcja niż wymiana kuchennej podłogi. A różnorodność kolorów i wzorów pozwalają dopasować wykładzinę do już posiadanego w kuchni wyposażenia. Kolejną ciekawą propozycją jest wymiana górnych szafek na półki. Mogą być nieregularne czy tworzyć jakąś bardziej oryginalną kompozycję. Pomieszczenie wyda się dzięki nim lżejsze i większe. Taki patent sprawdza się przede wszystkim w małych kuchniach, które potrzebują odświeżenia. Poza tym półki są tańsze od zabudowanych szafek, co podczas remontu także nie jest bez znaczenia. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-sposoby-na-szybka-metamorfoze-kuchni-w-bloku

Dodaj opinię