Kuchnia w kolorze lazurowym – propozycja dla odważnych

jak ocieplić wnętrze

Lato to dla większości z nas jedna z ulubionych pór roku kojarząca się w sposób nierozerwalny z wypoczynkiem na plaży, piękną pogodą i słońcem. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas z chęcią „zaprasza” takie klimaty do swoich domów i mieszkań posługując się odpowiednio przemyślaną aranżacją przestrzeni. Z wakacjami kojarzą się nam wszelkie odcienie żółci i pomarańczu oraz, rzecz jasna, lazurowy kolor ścian, obecnie jeden z najgorętszych trendów w świecie aranżacji wnętrz.

modne lazurowe ściany

Lazurowy kolor – zalety

Lazurowy kolor, zwany również „czystym niebieskim”, to odcień bardzo oddziałujący na naszą psychikę. Symbolizuje nieskazitelność, chłód, uduchowienie, przyjaźń, a także świeżość. Ponadto, jak dowiedziono, lazurowe wnętrza działają na mieszkańców uspokajająco oraz pobudzają do twórczego myślenia. Ze względu na te właściwości, lazurowa sypialnia jest obecnie jedną z popularniejszych opcji, zwłaszcza, że barwa ta, poza szeregiem wymienionych właściwości, posiada jeszcze jedną bardzo ważną cechę. Otóż doskonale pasuje zarówno do nowoczesnego stylu minimalistycznego, konwencji klasycznej, vintage, czy skandynawskiej. Zresztą, tonacja taka, będąca jednocześnie znakiem rozpoznawczym współczesnej architektury i aranżacji wnętrz, wywodzi się właśnie z tej ostatniej estetyki.

Lazurowy kolor ścian w kuchni

Zastosowanie koloru farby lazurowego wybrzeża w sypialni zyskało sobie już miano klasyki, jednak barwa ta doskonale sprawdza się również w innych pomieszczeniach. Wartą rozważenia, choć mniej oczywistą propozycją jest wprowadzenie jej do kuchni. Ściany w tej tonacji optycznie powiększą metraż pomieszczenia nadając mu przestronności, a także kreując pożądane w nim wrażenie chłodu. Te cenne właściwości lazurowego koloru sprawiają jednak, że należy z nim bardzo uważać, gdyż jego nadmiar może wywołać efekt zgoła przeciwny do zamierzonego. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie pomalowanie trzech ścian na niebiesko, a czwartej na kontrastowy, cieplejszy kolor, najlepiej na cytrynowy żółty, ewentualnie biały. Z kolei zwolennikom mniej sztampowych rozwiązań może przypaść do gustu sufit w kolorze lazurowego błękitu. Połączony z żółtymi ścianami, oraz lazurowymi akcentami, na przykład kafelkami, obrusem, czy poduszkami na krzesła, nada wnętrzu niepowtarzalnego, a przy tym przyjaznego charakteru. W efekcie, kuchnia taka może się stać chlubą gospodarza i jednym z ciekawszych pomieszczeń w mieszkaniu, co jest szczególnie wskazane w przypadku tak popularnych obecnie otwartych na kuchnię salonów.

Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/lazurowa-sypialnia-kolor-francuskiego-wybrzeza-we-wnetrzu

Dodaj opinię