Jak wybrać najlepszą hale przemysłową?

Hale przemysłowe przeznaczone są do celów produkcyjnych lub magazynowych. Buduje się je najczęściej jako konstrukcję szkieletową.
Nowoczesne hale przemysłowe o stosunkowo lekkich konstrukcjach są coraz częściej wybierane przez klientów. Przedsiębiorcy z uwagi na niskie koszty inwestycji, szybką realizację, funkcjonalność i możliwość doskonalenia konstrukcji coraz częściej wybierają ten rodzaj budownictwa.

hala przemysłowa z żelbetonu
Hale stalowe do użytku przemysłowego są wykonane z blachy trapezowej, wełny mineralnej albo płyt warstwowych. Dach konstrukcji wykonuje się również z wełny mineralnej, stosuje się dodatkowo membranę PCV. Tego rodzaju obiekt spełnia zróżnicowane wymagania technologiczne w zakresie rozpiętości i obciążeń.Konstrukcja konkretnej hali może zostać zmieniona w zależności od charakteru jej zastosowania. Poza tym każdą konstrukcję można indywidualnie modyfikować. Jest to o wiele łatwiejszy proces w porównaniu do innych tego rodzaju budowli. Są oczywiście odporne na opady śniegu oraz deszczu. Szczegóły o stalowych halach przemysłowych: https://www.mcmproject.com.pl/hale/produkcyjne.

Hale przemysłowe z żelbetonu

Istnieją również inne hale przemysłowe, na przykład z żelbetonu. Cieszyły się wielką popularnością w przeszłości, lecz teraz wracają do łask. Inwestorzy są zainteresowani takim rodzajem budowli ponieważ są trwałe w kontakcie z ogniem. Tego typu konstrukcje muszą mieć konkretne wymagania dotyczące jakości – szczelność, izolacja ogniowa. Hale przemysłowe z żelbetonu skonstruowane są z prefabrykowanych słupów i belek żelbetowych, jako paroizolację stosuje się folię, na którą nakładane są płyty styropianowe o grubości 1,5 cm. Warstwę zewnętrzną stanowi membrana PVC o grubości 1,2 mm.

Wybranie odpowiedniego rodzaju materiałów do produkcji hali jest kluczowym elementem. Pomijając fakt przeznaczenia, czy mają to być hale przemysłowe, magazynowe, itp. Należy wybrać najkorzystniejszą konstrukcję, która posłuży nam na lata oraz zapewni naszym pracownikom bezpieczeństwo w godzinach pracy, a nam zyski o jakie zawsze zabiegaliśmy. Odpowiednie miejsce w karierze przedsiębiorstwa jest gwarancją sukcesu.

Dodaj opinię